TERMIN
Projekt był realizowany w ramach Programu Wspólnotowego Unii Europejskiej Leonardo da Vinci w latach 2005—2006.
OPIS
W projekt zaangażowane były następujące instytucje i firmy: Centrum Otwartej i Multimedialnej Edukacji, Ochotnicze Hufce Pracy, Instytut Technologii Eksploatacji w Radomiu, ALBATROS & Delta Consulting S.L. z Hiszpanii, Uniwersytet Klagenfurt's Jobservice z Austrii, ALAJI z Francji. Rezultatem projektu był program szkoleniowy oraz portal internetowy dla doradców zawodowych http://www.ohp-righttrack.org.
Projekt „Zawsze na kursie" był pilotażowym projektem realizowanym w ramach programu Leonardo da Vinci. Okres jego realizacji to ponad dwuletni okres obejmujący lata 2005 - 2006 i początek roku 2007.
W prace realizacyjne zaangażowani byli partnerzy reprezentujący 4 kraje europejskie: Austrię, Francję, Hiszpanię i Polskę.
Byli to:
PRODUKTY PROJEKTU
Najważniejszym celem realizacji projektu było stworzenie programu szkoleniowego dla doradców zawodowych pracujących w krajach partnerskich projektu wraz z internetowym serwisem dostarczającym im i innym praktykom rynku pracy branżowe dla poradnictwa informacje.
Witryna internetowa projektu http://www.ohp-righttrack.org jest w dwóch wersjach językowych - angielskiej i polskiej.
Trzy główne zakładki witryny to:
W ramach portalu stworzono także forum dyskusyjne umożliwiające wymianę poglądów osób odwiedzających serwis w grupach tworzonych w zgodzie z deklarowanymi zainteresowaniami użytkowników. Korzystać z niego można po zarejestrowaniu się na forum.
Na stronie projektu funkcjonuje Multimedialne Centrum Warsztatowe, którego najważniejszą składową jest szkolenie e-learningowe „Eurodoradztwo – doskonalenie warsztatu pracy doradcy zawodowego". W ramach prac projektowych powstały dwie wersje językowe tego produktu: angielska oraz polska.
Szkolenie składa się z następujących jednostek modułowych:
Drugim istotnym elementem Multimedialnego Centrum Warsztatowego jest Centrum Informacyjne doradztwa zawodowego krajów partnerskich projektu. Centrum udostępnia informacje dotyczące wszystkich czterech krajów dotyczące:
W opracowaniu treści szkoleniowych oraz materiałów składających się na Centrum Informacyjne wzięli udział wszyscy partnerzy projektu. Program szkoleniowy oraz zawartość witryny internetowej są więc syntezą informacji o poradnictwie zawodowym w czterech krajach europejskich.